İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programları

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan yetki ile Ankara Merkez ile Adana şubelerimizde A,B ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimlerimiz devam etmektedir.

Kayıt için tıklayınız...

Nisan 2018 tarihinde yapılacak sınava yönelik Ankara ve Adana Eğitim Kurumlarımız için yeni eğitim takvimlerimiz belirlenmiş olup kayıt işlemleri başlamıştır. Eğitim gruplarımızın kontenjanları 25 kişi ile sınırlı olduğundan kesin kayıt işlemlerine göre önceliklendirme yapılmaktadır.

Eğitim takvimi ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...


İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Tekrar Eğitimi

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 16 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan A, B ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavlarına Yönelik Tekrar Eğitimlerimiz Adana ve Ankara'da gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız..

Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi

 

İşyerlerinde; yanıcı kimyasal maddelerin gaz, buhar, sis ve tozlarının atmosferik şartlar altında hava ile oluşturduğu ve herhangi bir tutuşturucu kaynakla temasında tümüyle yanabilen karışımları çalışanlar ve işyeri güvenliği açısından önemli tehlike kaynağı oluşturmaktadır

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız..

Uygulamalı Yüksekte Çalışma Eğitimi

 

RİSK MED AKADEMİ Industrial Rope Access Trade Association (IRATA) sertifikalı eğitmenleri tarafından işyerlerine yönelik uygulamalı yüksekte çalışma eğitimleri gerçekleştirilmeye başlamıştır.

Eğitimin amacı; Katılımcıların eğitim sonunda yüksekte yapılan işlerde ortaya çıkabilecek tehlikeleri görebilmelerini,bu tehlikelere karşı alınabilecek tedbirleri ve sistemleri uygulamalarıyla birlikte öğrenebilmelerini,sistemlerin kontrolünü yapabilmelerini ve yüksekte yapılan çalışmaların planlamasını gerçekleştirebilmelerini sağlamaktır.

Uygulamalı İlkyardım Eğitimi

 

İlk Yardım Yönetmeliği'ne göre; Az tehlikeli işyerlerinde her yirmi çalışana bir, tehlikeli işyerlerinde her onbeş çalışana kadar bir, çok tehlikeli işyerlerinde her on çalışana kadar bir ilkyardımcının bulundurulması zorunludur. İlkyardımcı eğitimlerinin yetkilendirilmiş bir merkezden ve sertifika almış ilk yardım eğiticileri tarafından verilmesi zorunludur.

RİSK MED Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ilk yardım merkezi ve sertifikalı ilk yardım eğiticileri ile ilk yardım eğitimlerine başlamış bulunmaktadır.

Eğitim takvimi ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

OSGB Hizmetlerimiz

 

30.06.2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan aldığımız Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) yetkisi ile kaliteli, çözüm odaklı, sürekli ve kesintisiz hizmet sunuyoruz.

Hizmetlerimizi deneyimli iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personellerimiz ile ekip çalışması anlayışıyla gerçekleştiriyoruz.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.....

OSGB Hizmetlerimiz

 

Deneyimli ve konusunda uzman RİSK MED eğitmenleri tarafından, ilgili Yönetmelik hükümlerine uygun ve firmanıza özel olarak, aşağıdaki konu başlıklarını içeren eğitim programı hazırlanmakta ve işaretçi ve sapancılara teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.
Eğitime katılan çalışanlara, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 15 inci maddesine uygun olarak, Eğitim Katılım Belgesi düzenlenmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.....

yönetim sistemleri eğitimi ohsas 18001

 

RİSK MED uzmanları tarafından işyerlerinde tehlike sınıfına uygun olarak acil durum planları hazırlanmakta, acil durum ekiplerinin oluşturulması sağlanmakta, ekip üyelerine gerekli eğitimler verilmekte ve tatbikatlar yaptırılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Uzman Görüşü »

Madenlerde İş Kazası Önlenemez mi?

1992 yılında Zonguldak Kozlu'da meydana gelen grizu patlamasında 263 işçimiz hayatını kaybettiğinde kızgınlık, kırgınlık ve duygusallıkla "GRİZU PATLAMALARI OLMASIN, İŞÇİLERİMİZ ÖLMESİN" başlıklı bir makale yazmıştım. O dönem yönetim kurulu üyesi olduğum Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Bülteninde yayınlanan yazımda grizu patlamalarının ve bu nedenle oluşan iş kazalarının nasıl önlenebileceğine değinmiştim.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

RİSK MED Akademiden eğitim alan İş Güveliği uzmanlarının görev yaptığı işyerlerinde ortam ölçümleri ile periyodik testlere %50 indirim uygulanacaktır.