Biz Kimiz - Neden RİSK MED

RİSK Mühendislik Eğitim Danışmanlık Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (RİSK MED), 1974 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Ankara Grup Başkanlığında İş Güvenliği Müfettişliği görevine başlayan başlayan ve bir çok işyerinin iş sağlığı ve güvenliği yönünden teftişini yapan A Sınıfı Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanları tarafından kuruldu.

RİSK MED kurucu ortakları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ankara Grup Başkanlığında görev yaptıkları dönem boyunca,kamu ve özel bir çok işyerinin iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı açısından teftiş edilmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarının incelenmesi çalışmalarını yürüttüler. Değişik zamanlarda iş sağlığı ve güvenliği konularında bir çok eğitim faaliyetlerinde eğitmen olarak görev yaptılar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği Müfettişliği görevinden ayrıldıktan sonra da iş sağlığı ve güvenliği alanındaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren RİSK MED kurucu ortakları, iş sağlığı ve güvenliği danışmanlığı, çalışanların eğitimi, risk değerlendirmesi, çalışma ortamındaki fiziksel ve kimyasal etmenlerin ölçümü, kaldırma makineleri ve basınçlı kapların test ve kontrolleri, acil durum planları, kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri, patlamadan korunma dokümanı, kitap ve dergi yazılarının hazırlanması ve kongrelerde bildiriler sunulması gibi çeşitli etkinliklerde görev aldılar.

2006 yılında ise kurucu ortaklar, kamu ve özel sektördeki 40 yıllık tecrübelerini ülkemiz iş sağlığı ve güvenliğinin gelişimine katkıda bulunmak için RİSK MED'in kuruluşu gerçekleştiler.

Bugün müşterilerin değişen ihtiyaçları karşısında RİSK MED, iş sağlığı ve güvenliği danışmanlığı, kurumsal sosyal sorumluluk, yönetim sistemleri, trafik güvenliği, ilk yardım, periyodik test ve kontroller, hijyen eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi, mesleki eğitimler, iş güvenliği uzmanlığı eğitimi, ortak sağlık güvenlik birimi hizmetleri konularında sertifikalı ve deneyimli geniş uzman kadrosu ile çeşitli hizmetler vermektedir.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ

RİSK MED AKADEMİ olarak 13 yıldır kaliteli, sürekli ve kesintisiz A-B-C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini gerçekleştiriyoruz.

RİSK MED AKADEMİ etik değerlere bağlı, başarı odaklı, katılımcı memnuniyetini esas alan ve mevzuata uygun iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini tüm Türkiye’de kaliteli eğitimin merkezi anlayışıyla deneyimli ve uygulamanın içinde olan konusunda uzman eğitmenleri ile gerçekleştiriyor.
Risk Med Akademi

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ

Risk Mühendislik Eğitim Danışmanlık Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 01.05.2006 yılında kurulan ve 15 yıldır iş sağlığı ve güvenliği konusunda kamu ve özel sektöre ait birçok işyerinde çözüm odaklı örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 15. kuruluş yıl dönümümüzde kaliteli hizmetin merkezi anlayışıyla, mevzuata uygun bir şekilde OSGB hizmetlerimizi işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yürütüyoruz.
RİSKMED

ÇALIŞAN EĞİTİMLERİ

İş sağlığı ve güvenliğinin temel amacı, çalışanların sağlık ve güvenliklerinin korunması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesidir.

Bunu sağlamada ve işyerinde güvenlik kültürü oluşturulmasında çalışanların eğitimlerinin amaca uygun ve yetkin bir şekilde sağlanması çok önemlidir.
Risk Med Akademi

Kalite, Çevre, İSG Politikamız ve Belgelerimiz

 • KALİTE POLİTİKAMIZ

  RİSK MED iş sağlığı ve güvenliği sektörlerindeki liderliğini sürdürmek için sunduğu hizmetlerde kalite politikasını aşağıdaki ilkelerle ifade eder;

  • Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayacak insan ilişkilerini çağdaş anlamda düzenlemek,
  • Kuruluşun amaç ve bağlamına uygun ve stratejik istikametini desteklemeyi ve bu süreçte gerekli tüm kaynakları tesis etmek,
  • Yasal şartlar ve uygulanabilir diğer şartları sağlamk,
  • Müşteri soruları ve sorunlarını mümkün olan en kısa zamanda yanıtlamak ve çözmek,
  • Sürekli iyileştirmeler yaparak hizmetlerinin kalitesini ve performansını artırmak,
  • Güvenilirliği en üst seviyede tutarak, hizmet verdiği alanlarda lider olmak,
  • Karşılıklı iyi niyet anlayışı içerisinde müşteri beklentilerinin üzerinde çözüm üretmek,
  • Hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve sürdürülmesi için tüm çalışanlarının katılımını sağlamak.

  ÇEVRE POLİTİKAMIZ

  RİSK MED Çevre politikası, çevre konularını içerir ve RİSK MED kurumsal ilkelerine dayanır.

  Üst yönetim, çevre yönetim sistemi algısının bütün alanlarda var olmasını sağlamak amacıyla;

  • Çevre yönetim sisteminin etkinliği için hesap verilebilirliğini,
  • Çevre politikası ve çevre amaçlarının oluşturulduğu ve bunların kuruluşun stratejik yönü ve bağlamı ile uyumluluğunun güvence altına alınmasını,
  • Çevre yönetim sistemi şartlarının, kuruluşun iş prosesleri ile entegre olduğunun güvence altına alınmasını,
  • Çevre yönetim sistemi için gerekli kaynakların varlığının güvence altına alınmasını,
  • Etkin çevre yönetimi ve çevre yönetim sistem şartlarına ve yasal şartlar ile varsa diğer şartlara uygunluğun öneminin paylaşılmasını,
  • Çevre yönetim sisteminin amaçlanan çıktılarına ulaşmasının güvence altına alınmasını, kirliliğin önlenmesini ve çevrenin etkin olarak korunmasını,
  • Çevre yönetim sisteminin etkinliğine katkı sağlayacak personelin yönetilmesini ve desteklenmesini,
  • Sürekli iyileştirmenin teşvik edilmesini,
  • Diğer ilgili yönetim görevlerinin (kendi sorumluluk alanlarına uygulanması bakımından) liderliğini göstermek için destekleneceğini kabul ve taahhüt eder.
  • İyileştirme faaliyetlerini sürekli planlı, kontrollü ve izlenebilir yollar ile sürdürmek, Çevre ile ilgili tüm yasal ve düzenleyeci şartlara uymak, RİSK MED ‘in Kurumsal Felsefesine ve misyonuna katkı sağlar.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

  RİSK MED iş sağlığı ve güvenliği sektörlerindeki liderliğini sürdürmek için sunduğu hizmetlerde iş sağlığı ve güvenliği politikasını aşağıdaki ilkelerle ifade eder;

  • Çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak,
  • Çalışma ortamından kaynaklanabilecek tüm riskleri değerlendirmek, önceliklendirmek ve kabul edilebilir risk seviyesine indirmek, kuruluşun amacına, büyüklüğüne, bağlamına ve İSG risklerine ve fırsatlarının doğasına uygunluğu sağlamak,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği risklerine uygun olan mevzuat ve standartlara uyarak, mevzuat gerekliliklerinden daha iyisini yapma konusunda çaba göstermek,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği performansının iyileştirilmesi için organizasyonun her kademesinin ve paydaşlarının katılımını sağlamak,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili iyileştirme etkinliklerinin tüm çalışanlarının ortak sorumluluğu olduğu ilkesini benimsemek, çalışan temsilcilerinin danışma ve katılımını sağlamak;
  • İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü sürekli iyileştirerek bu kültürü yaşam tarzı haline getirmek,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği performansının sürekli iyileştirilmesi yönünde çalışmalarda bulunmaktır.

    Gürbüz YILMAZ
    Genel Müdür

 • Müşteri Memnuniyeti

  Değerli müşterilerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz amacıyla oluşturduğumuz formlarımız aşağıda yer almaktadır.Formları Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndebilirsiniz.

  Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

 • Belgelerimiz

  egitim kurumu yb adana

    egitim kurumu yb ankara   osgb yb antalya   osgb yb istanbul
               
  osgb yb bursa    osgb yb istanbul   src yb    tmgd yetki bel
               
  kalite yb 1   kalite yb 2   marka tescil 1   marka tescili 2

 • VERGİ DAİRESİ BİLGİLERİ

  RİSK Mühendislik Eğitim Danışmanlık Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.

  Ceyhun Atıf Kansu Cad. No: 116 Ak İş Merkezi Kat:1 No:5 06520 Balgat/ANKARA

  Başkent V.D. No: 735 057 1921

   

  BANKA HESAP NUMARALARI

  Banka Şube IBAN No
  ... ... ...
  HALKBANK Yıldız/ANKARA TR030001200940900010260026
  İŞ BANKASI Yıldızevler/ANKARA TR890006400000142790315877
  YAPI KREDİ Balgat/ANKARA TR350006701000000086615424
  ZİRAAT BANKASI Yıldızevler/ANKARA TR700001000919611049835005

  • Ödeme yaparken açıklama bölümüne mutlaka Adınız, Soyadınız ile ne için ödeme yaptığınızı (örneğin; İSG Kitap Ücreti, eğitim taksit ücreti vs.) yazmayı unutmayınız.
  • Banka ödeme dekontu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine ya da 0312.4727891 nolu faksa gönderilmelidir.

Hikayemize göz atın

RİSK MED Kuruldu

01.05.2006

KOBİ DÖNÜŞÜM KSS Projesi Başladı

05.09.2008

Eğitim Kurumu Faaliyete Başladı

04.01.2010

KOBİ DÖNÜŞÜM KSS Projesi Sonuçlandı

5.9.2008 tarihinde başlayan projemiz başarıyla tamamlandı.
05.09.2011

Bursa OSGB Faaliyete Başladı

14.10.2011

Erzurum OSGB Faaliyete Başladı

19.03.2013

Antalya OSGB Faaliyete Başladı

28.03.2013

İstanbul OSGB Faaliye Başladı

29.08.2013

Ankara OSGB Faaliye Başladı

31.12.2013

TMGD Eğitim Kurumu Faaliyete Başladı

05.06.2015

Adana OSGB Faaliye Başladı

19.08.2016

Aydın OSGB Faaliye Başladı

19.08.2016

RİSK MED 15. Kuruluş Yıl Dönümü

Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında RİSK MED 15. Kuruluş Yıl Dönümü Personel Hediye Çekilişi
01.05.2021

RİSK MED 15. Kuruluş Yıl Dönümü Katılımcı Hediye Çekilişi

08.05.2021

RİSK MED 15. Kuruluş Yıl Dönümü Hatıra Kupası Dağıtımı

10.05.2021